ETS 2 Screenshots (Hikayeli)


#272

Taş çekmiş :smiley: @Mci61


#273

Saat 21 civarı, tamirhane otoparkında kenara çekmiş dinleniyorum. Bir yandan da artık tamirhaneyi kapatmaya hazırlanan çalışanların telaşını gözlemliyorum. Lüks bir araç yaklaşıyor, durup içinden birkaç adam iniyor. Ustaların yanına gidip konuşuyorlar, bir şeyler soruyor gibi görünüyorlar. Tamirhane çalışanlarından biri eliyle beni işaret ediyor. İçlerinden bir tanesi yanıma gelerek, özel bir teslimat için eski bir araç aradıklarını söylüyor ve teslimatı yapıp yapamayacağımı sorguluyor.

Daha cevap bile vermemişken deste halindeki 15 bin doları bana doğru atıyor, parayı yakaladığımda miktarını şaşırarak öğreniyorum. Ardından “Beni takip et!” diyor ve lüks arabasına binip gidiyor. Fazla uzaklaşmadan bir inşaat şirketinin şantiyesine giriyoruz. Bana, ağır nakliye için tasarlanmış çok akslı bir low bed dorseye bağlantı sağlamak ve yönlendirilmesi hakkında bilgi veriyorlar. Karanlıkta pek detaylı göremesem de yükümün paletli dozer olduğunu fark ediyorum. Hemen yola çıkmamı ve hava aydınlanmadan bu teslimatı yapmamı ikaz ediyorlar. Yola çıkıyorum, güzergah fazla trafik olmayan yollardan. Rampa ve virajların bol olduğu rotamı zor da olsa tamamlıyorum. Saat 01:30 gibi teslimat noktasına ulaşıyorum. Ve taşlar yerine otuyor, tablo tamamlanıyor…

Lüks otomobil kullanan insanlar, eski bir araç aramaları, ücreti hemen vermeleri, teslimatın karanlıkta tamamlanmasını istemeleri ve bu dozeri tahmin ettiğim inşaat alanı dışında bir yere getirmemin tek bir nedeni vardı, bu yükün kara borsada satılmak üzere ilk sabine getirilmesi gerekti. Benim aracım gibi eski bir araç aramaları ve teslimatın hava karanlık iken yapılmasını istemelerinin nedeni fazla dikkat çekmemesi içindi. Cevabımı beklemeden emir verircesine konuşmasının sebebi tam aradıkları kişi olmamdı. Ücretin tam ve hemen verilmesi, alışverişin daha önce yapılıp anlaşmaya varıldığının açık bir göstergesiydi.

Bu olayların üzerine teslimatı yaptığım firma sahibinin, benim için hazırlamış olduğu kaçış planına dahil olan imkanlar (Aracın tamamen değiştirilmesi, başka ülkelere rahatça gidebilmek için yeni kimlik ve pasaport, bakım-yol-yakıt ve tüm masrafların çok çok üzeri bir ikramiye) her şeyin gerçek olduğunu doğruluyor.


#274


Dünkü konvoydan mercedese en çok yakışan renk pişti olduk :smiley:


#275

Eski günlerin anısına…


Kaplamalar halen daha oyunda bulunuyor.


#276

Ewals Cargo ile anlaşmamız bitti artık Hermes e çalışıyoruz… Şimdilik sadece çift dorselerini çekiyoruz ilerleyen zamanlarda Waberers e eşlik edebilirler Profiliner dorselerde…


#277

Bu Günkü Hasılattan.


#278

Polonya’ya izocam teslimatından :slight_smile:


#279

İş güç uzak kaldık , ama tüm haritayı detaylı şekilde gezip gerçek kaynak bilgilerle anlatacağım . Gezelim görelime devam . Pro mods 2.20 ve rus map tamam , sırada keşfedip anlatma , aktarma var . Bekleyin dönüyorum … :hugs::wink:


#280

Güzel Tesadüf :thinking::wink:


#281

Bakın burda ne var (MB Trac 1300)

1_stitch_edited

Flicker


#282

çok çok çok yol geldik, yorulduk…


#283


#284

Dirty Hands - Clear Money :sunglasses:

Ön cama su tutturdum tesiste.

Almanya- Polonya yedek parça götürüyorum, yağışlı yolculuktan sonra hava açtı ama aracı yıkatmaya vakit yok.


#285

Skin baya iyiymiş :joy:


#286

Kirlenme olayı herkesi yeniden tutkuyla oynatır.


#287

Şöyle Farming Simulator’deki gibi su tutup temizlesek benzinliklerde falan tadından yenmez :smiley:


#288

Bu tarz detaylar gercekciligi arttirir ve oyuncularin en begendigi ozellik.


#289

Yine çok güzel anılar yaşayıp , müzikler dinleyip , keyfine bakıp , yeni yerler keşfedip , Scania’nın o güzel sesini dinleyerek 77 bin kilometreyi devirdik. Hayırlısıyla 100b bine doğru! Keyifli Tırcılıklar :blush:


#290

yolun açık olsun :stuck_out_tongue:


#291

Kirlenme olayı için düşünürsek;
Ets oyunu aynı model üzerine üst üste 2 yada daha farklı kaplamayı kabul ediyor. Scs bu tarz kaplamaların shaderını şu örnek üzerinden tanımlıyor, örneğin dorsenin bir ana görüntüsü var yani kaplaması, bu kaplama üzerine şirket logosunu alfa kanalı ile maskeleyerek yükleyebiliyor. Yani tekrardan iki ayrı model yüklemesine gerek kalmıyor.

Ayrıca fransa dlc si ile birlikte yakın plan binaların duvarlarında kirlenmeler ve doğal lekeler olduğunu göreceksiniz, bu binaların modellerini blenderda inceledim ve yine aynı texture tipi kullanılarak yapıldığını gördüm.

Oyunun başından beri var olan bir shader tipi bu ve sanırım dorseler dışında bir yerde kullanılmamış. Bu fransa dlcsinde binalar üzerinde weathered etkisi yani kirlenme etkisi olarak kullanılmış. Scs için bu belki ileride kamyonların kirlenmesiyle ilgili bir ipucu olabilir.

Bu kirlenme olayını özel bir kamyon modu için tek parça şekilde yapan var, youtubeda bir daf üzerinde yapan olmuş.

Üşenmesem her kamyon için ekstra bir modifiye objesi gibi takıp çıkarılabilecek şekilde kirlenme modu yapabilirim fakat kamyonun kupasına dıştan takılan her modifiye objesi işi zorlaştırıyor. Çünkü sadece kupa için dediğim şeyi yapsam örneğin ön koruma taktınız o koruma demiri kirlenmemiş görünür. Yani her bir modifiye objesi için modlanmış kirlenmiş hali olarak kamyona modifiye yapmak gerekir.

Mod yapıldığını varsayarsak mod aktifken kamyonların alayı kirli görünür, mod inaktifken de hepsi şimdiki gibi ter temiz görünür. Yani pek de doğal bir görüntü olmaz.

Scs de ilerde eğer bunu yapmak isterse spintiresdaki gibi modifiye objeleri dahil her objenin colladası gibi ekstra zahiri bir modelini kullanarak oyun içinde dinamik şekilde alfa ve normal texturu nu oluşturan yeni bir oyun dinamiği ile yapabilir.

Uzun yazdım, kusura bakmayın ama oyuna eklenen bir çok şeyi scs den önce modcuların olduğu kadar yapmaya çalıştığını varsayarsak bu kirlenme olayı da oyun içi yapılabilitesi olarak imkansız değil. Oyuna gerçekçilik katacağı aşikar, tabiyki hasar alma gibi markaların imaj engeli koymaları durumlarını bilemem.