⚡ ETS 2 - Renault Trucks E-Tech T (ana konu)

Koymayı düşünüyorum ama eski araca koyacağım. Yeni araca nasıl mod yapacağım konusunda fikrim yok.

2 Beğeni

Bunu kör babaannem koklayarak yapardı kim oyladı bunları

Skinler çok kompleks karmaşık modlar değil Enes seninde bildiğin gibi, yeni elektrikli araçların dosyalarına hiç bakmadım ama eski modunun def yollarını değiştirerek yenisine uyarlayabilirsin ?

4 Beğeni

@ugurekc Yardımcı oldu kendileri sağolasın. Uv sorununu topluluk dert etmezse yakında paylaşacağım.

1 Beğeni

Arkadaşlar selam, Reno yarışmasında finalist olarak kazandığım ödülün değeri 150€’dan fazla olduğu için kargo İstanbul havalimanında gümrüğe takılmış. Gümrük müşavirliğine yönlendirdiler ama benden ödüllerin değerinden fazla bir ücret istediler. Ödül olduğu için haliyle adıma kesilen fatura vb evrağımda yok.

Bu duruma benzer durum yaşayanlar var mı? Neler yapmak gerekir.

4 Beğeni

@sisl iletişime geç. Ödül scs ye gitsin. Sana hediye yerine yeni çıkacak harita dlcsi hediye edilsin. Mantıklı bir hareket olur…

1 Beğeni

150 euro değerindeki harita dlc’si hediye edilecekse mantıklı olur. ben olsam öyle kabul ederdim yoksa yunanistan arkansas missouri ile kurtulamazlar :joy:

3 Beğeni

Saçmalıklar ülkesi. Sınırdan akın akın kontrolsüz mülteci geliyor, şahsımıza hediye ürün gelemiyor. Bu kepazeliğin başka bir ülkede yaşanma ihtimalinin olacağını sanmıyorum.

8 Beğeni

bu hafta çözemezsen gümrük kanunu değişikliği haftaya yürürlükte olacak, daha da zorlaşabilir
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2024/08/20240806-13.pdf

2 Beğeni

Yani durumu çözmek için 20bin civarı müşavirlik ve vergi ücreti ödemek gerekiyor. Onun yerine Türkiye’den garantili alırım daha hesaplı (alacağımdan değil). Renault Trucks Türkiye ile iletişime geçtim bakalım bir şeyler yapabilecekler mi.

8 Beğeni

Yarışmayı kazandığına pişman edecekler neredeyse. 20 bin TL nedir…

2 Beğeni

Müşavirlik için konuştuğum yerlerin tahmini rakamı bu net fiyat belli değil :confused: Ülkede kazandığın ödülü satın almak gerekiyor inanılmaz cidden :smiley:

1 Beğeni

Hacı hocalara audi lazım vergini ödeeee :smiley: (ironi)

7 Beğeni

Aman hocam dikkat et tutuklamasınlar.

2 Beğeni

Yapacabileceğin iki seçenek var;

1. Renault veya Scs Software iletişime geçip bir sekilde 0 TL fatura kestirip durumun Renault veya Scs tarafindan Ticaret Bakanlığı yada Gümrük müşavirliğine anlatılması sağlanacak.

2. Yukarıda yazdığım olay. Ödül Scs ye verilecek. Sana ödül değerine eș yeni çıkacak Harita DLC vs. keyi verilecek.

1 Beğeni

Ödülün değeri 150euro olduğu için ödül ile eşdeğer dlc vereceklerse o zaman 4-5 dlc vermeleri gerekiyor belki daha fazla

2 Beğeni

İki firmada bu durum için uğraşacaklarını sanmıyorum. DLC vereceklerini sanmam ve talepte edeceğimi düşünmüyorum. Ya bir şey yapmayacağım ürün gümrüğe kalacak yada iadesini gerçekleştireceğim. Büyük ihtimal iadesini gerçekleştireceğim ama sanırım orada da kargo parası bana girecek :smiley: Elime ulaşmayan ürünü para verip geri gönderteceğim inanılmaz :smiley: Renault Trucks Fransa’ya mail atmadım daha Türkiye kısmı belki çözebilir diye bekliyorum.

4 Beğeni

devletin hediyeme el koyması rezaleti diye ekşiye başlık aç.

1 Beğeni

(Bu bölümü kaldırdım. Üslup yanlış bir anlaşılmaya sebep olduysa kusura bakmayın…

@Hetrix İstersen durumu Scs ve Renault Trucks’u etiketleyerek sosyal medyada paylaşabilirsin. Belki oyunculardan tepki gelirse işi hızlandırabilirler.(İngilizce olarak da yazmalisin.)

Hediyeyi şahsa değilde şahsa en yakın Renault Truck bayisine gönderselerde oradan alsa daha iyi olmazmıydı

2 Beğeni