Euro Truck Simulator 2 - Tavsiye Modlar

Benim anlamadığım şey şu. Mesela yeni Scania ların sesleri gerçekçi olarak niye oyuna aktarmıyorlar anlamıyorum.

Uzun yıllardır ETS2 oynayıp sıkıldıysanız. Yeni profiller açıp kolayca gelişiyor ve oyundan kısa sürede keyif almaz hale geliyorsanız bu modu size tavsiye ediyorum . Kendimin de kullandığı bir modu paylaşmak istedim. Zor ekonomi modu! Uzun zamandır tek bir profili kullandığım için yaklaşık 4-5M param ve fazlasıyla garajım vardı. Çok kısa bir süre sayılı şoför almama rağmen hemencecik çok param oldu ve oyun anlamsızlaştı. Bende kendime gittiğim şehirlerdeki garajları almayı görev edindim ki yük taşırken garaj parası çıkartmaya çalışayım fakat para 4-5M olunca bitmek bilmez hale geldi. Bende tüm şoförleri çıkarıp , araç ve garajları satıp paramı 5.000€’ya çektim ve bu modu kurdum. Modu kurduktan sonra inanır mısınız araç az yaksın diye normalde 60lt/100km yakan S520 aracımı şuan polisten ceza yememek ve yakıt tasarrufu sağlamak için 80 km/h sabit kullandığım için ( ses modu olmasına rağmen bağırttırmadığım için :smile: ) yakıt tüketimini 27-30lt/100kmlere kadar düşürdüm. :smile: hedefim bir araç parası biriktirmek ve birkaç şoför alıp bu şekilde gelişmeye çalışmak. Daha sonradan tekrar keyif almaz hale gelirsem bir kaç sefer bunu tekrar edebilirim :smile: Şuan profilimde yaklaşık 250 saat harcamışım. Bununla birlikte uzun bir süre daha oynamaya devam ederim diye düşünüyorum. Biliyorum uzun bir açıklama oldu ama size bunları aktarmak istedim :smile: Ayrıca modu test ettiğim kadarıyla XP ile ilgili bir değişiklik yapmıyor o açıdan benim için çok çok iyi oldu çünkü profil seviyesi kasma gibi bir amacımda yer alıyor :smile: Uzun uzun anlattığım mod budur :smile:

1.30x’da çalışıyor! (Promods 2.25 ve Jazzycat dorse modu ile çalışıyor)

Çalışan daha zor bir ekonomi modu bulursanız lütfen haber vermeyi unutmayın. Teşekkürler :smiley:

3 Beğeni

Aslında oyunun orjinalinde olması gereken bu bencede.Oyuncular bir çok özellik istiyor.Bazıları zor,bazıları kolaydır SCS için.Zamana yaymıştır,peşi sıra oyun çıktığından beri de bir çok şey geldi oyun motorunun desteklediği ölçüde.Devamı da gelecektir,bundan şüphemiz yokta;ben her zaman şunu düşünüyor ve bazen de söylüyor veya yazıyorum.Simülasyon oyunlarının bir hikayesi olmalı.Şuan ETS’deki olay bir hikaye falan değil.Seviye işini bir geçmek lazım.Aslında sizin oynadığınız oyunun orjinal hali olmalı.Oyun zor geçmeli.Bir amacı olmalı.Sıfırdan oyuna başlayıp 2 sefer şöfor olarak iş yapıp,hemen banka kredisi çekip kendi aracınızı alabiliyorsunuz.Bu böyle olmamalı.Yeni başladıysak daha zor olmalı.İlk başlarda her işi alamamalılıyız.Aslında direk sıfır tırda alamamalıyız.Lisansı olan markaların eski tırları modellenerek oyunda olsa (bu belki mümkün olmayabilir,firmalar eski araçları için lisans sağlamayabilir) bu tamamen kendi düşüncem ve görüşüm 2.el tır alarak başlamalıyız.Sıfır tır almak zor olmalı.Hatta ilk etapta bir firma ile anlaşıp onların verdiği işlere gitmeliyiz.Kendimizde iş seçmemeliyiz.Aslında bu bence SCS için oyuncuların istediği bir çok özellikten daha kolay yapılabilecek bir şey.Ama belkide bu bir oyun ben bu şekilde oynamak istiyorum diyenler içinde böyle devam etmeli.Oyun profil açılışında oluşturabilecek bir ayarla bu seçilip profile başlanabilir.Bende sizin oynadığınız şekliyle oynama taraftarıyım ve eminimki bunu destekleyende bir çok oyuncu vardır.İşin aslı,gerçekte nasıl olduğu ancak gerçeğe yakın bir hikaye ile aktarılabilir düşüncesindeyim.Benimde yazım biraz uzun oldu ama,arkadaşımızın güzel bir noktaya değinmesinden ötürü bu konuda düşüncelerimi aktarmak istedim.

3 Beğeni

https://www.worldoftruckstr.com/ets2-test-haritasi-d-test-map-v2/

1 Beğeni

Arkadaşlar nasılsınız.?bu otobüs modları için kullanabileceğim bir yolcu modu var mı 1.30 da çalışabilen bildiğiniz.

Daf XF 105 için çok güzel bir ses modu. :+1: Özellikle MX300’ünü denemelisiniz. DAF XF 105.510,410 PACCAR MX375,300 E5 EEV

Gerçekçiliği arttırmak için No More Dead End’i de kullanmalısınız.

1 Beğeni

SCANİA TOUR OTOBÜSÜ winrar şifresi: uiophjklbnm#=+
denemek isteyen olursa buyrun

Kar kar nereye kadar diyenler için yine Grimes’in yaptığı Mild Winter Weather Mod v2.8 tavsiyemdir.

DAF XF Euro6 kullanıyorum. Çekiciyi biraz basmak istiyorum mod vs bulamadım çok eskiden yanlışta hatırlıyor olabilirim FurkanŞevke adında bi mod yapımcısı Scania için yapmıştı. Var mı böyle abartı olmayan benim çekici için basık şasi modları? Yada dosyalardan yapma şansımız var mı?

1 Beğeni

Meraklıları ve sevenleri için ; Türkiye haritası 1.31 güncellemesine uyarlanmıştır!

2 Beğeni

https://forum.simulasyonturk.com/konu/scs-yeni-krone-duzenleme-krone-lowbed-megaliner.29244/
@TheSword Sanırım bunu istiyordun sen :smiley:

2 Beğeni

2 aylık mevzu halletim ben. :smiley: 1.31 kullanırım yalınız.

1 Beğeni

Tavsiye gerçekçi far modu:

Kaç aydır aradığın olmuş sonunda.

dorse lastikleri çok içerde ve beyaz şeritler beyaz yerine sarı olsa daha güzel olur.

Arkadaşlar 1.31 için Peterbilt 579 modu var mı? Araştırdım da hep eski sürümler için var.

türkçe sesli navigasyon modu var mı?

Dorse ve Kablo bağlantılı gerçek Krone Megaliner Dorse.

Link;
[ADDON KRONE DLC REQUIRED]Krone Mega/Coil Liner by Sogard3[v3.9][1.41][1.43FIX][15-07-21] - SCS Software

3 Beğeni

Bir ets 2 top 10 mod videosu!
Oyundan aldığınız keyfi arttıracak bazı güzel modlar olduğunu düşündüğüm video :slight_smile:

1 Beğeni

SiSL’s Trailer Pack ve City Lighting 1.32.x oyun versiyonuna uyarlandı.

3 Beğeni