ETS 2 - 1.41 Güncellemesi (ana konu)

Bence bu güncellemede hazır grafikler gelişmişken oyunun genel oynanışıyla ilgili köklü değişikliklere ihtiyaç var. Yük alım noktası çeşitlilik ya da detayları gibi. Ya da en istediğim şeyleri sayayım;

Park ederken gel gel gel topla topla yapan iş alma yeri çalışanları

Random event gibi random polis çevirmeleri

Yamalı yol dokuları (şuan da yol rengi değişirken var ama her noktası yamalı yollardan bahsediyorum)

Yapay zeka sürücülerinin ipe dizilmiş gibi aşırı düzgün araba kullanmamaları ve bazen kural çiğnemeleri. Aynı şekilde sollamayı da keskin değil de biraz daha serbest yapmaları.

Düzeldi mi bilmiyorum ama prefabdan çıkınca AI’nın hemen sola geçip sonra hemen sağa geri geçme refleksinin kaldırılması.

Dinlenme tesislerinde araçtan inebilmemiz ve etrafında gezinebilmemiz ve hatta tesis sınırları içinde gezinebilmemiz. Aynı şekilde özel iş alınan falan ya da garaj olan prefablarda aracı terk edebilme. Ayrı bir walk modunun olması. Tekinsiz yerlerde inmenin güvenli olmaması ve köpek ya da başka vahşi hayvanlar falan saldırabilir durumları.

Hatta trafikte kavga çıkarabilen tiplere denk gelme, çok kişiyse araçtan inmeme, azsa inme gibi durumlar.

Bi de scania truck driving simulatorde vardı sanırım, yola hayvan atlaması.

Tüm bunları takip eden araç dış hasar görünümü de olması bence güzel duracaktır. :slight_smile:

edit; kusura bakmayın o biraz ağır olmuş. kantar, xray taraması, bir sürü sınır geçişi olunca dayanamadım. Gerçek hayatta olan detaylardan biri maalesef :frowning:

son edit; öncelikle @HasanOfke ve diğer herkesten bunun en nihayetinde bir oyun olduğunu unutup bu çirkin sözleri sarf edip parkı da tehlikeye attığım için özür diliyorum.
@BabyYoda bana neden hemen hemen her konuda muhalefet olduğunu anlayamamakla beraber, bonlor golmozso socoso kopotolson şeklinde cümleler kuracak yaşları yıllar önce geçtiğimi düşünüyorum. Bu üslubu size yakıştıramadım. Scs bu şeyleri getirmezse oynamam diye bir şey dediğimi de hatırlamıyorum. Tüm maddeler olmasa da içlerinden birkaçı oyuna gelebilecek ve mantıklı fikirlerdi. Oyunu bu haliyle de gayet seviyorum. Herkesin bence şu olmalı, bence bu olmalı şeklindeki girdilerini görünce bir tane de ben patlatayım dedim. İllegal konusu dışında diğer girdiklerimi hala destekliyorum. Sonuçta oyun artık kocaman bir haritaya sahip. Grafiken de iyileştirildi. Gerçekçiliğin artması adına geriye kalan tek şeyin haritayla daha interaktif bir oynanış olduğunu düşündüm. Amacım otostop gelmeli, öğrenciler taşınsın falan da değil. Kara ambar tarzı bir şeyden de bahsetmedim. Nasıl gerçek hayatta uzun yolda giderken atıyorum opet’e şuraya buraya girip bir şeyler alıyorsak aynı sistemin basitçe oyunda da olabileceğini düşündüm. Benzin alıp ücretini kasaya gidip ödemek kara ambar olmuyor. Saygılarımla.

2 Beğeni

uyuşturucu madde,insan kaçakçılığı mı
are you serious?

4 Beğeni

1.40 eski betalara geçirilmiş
haliyle 1.41’e yol açıldı (public beta hala 1.40 yazıyor ona takılmayın)
direkt açık beta mı başlayacak?

henüz scs forumda bug bölümü açılmadı
ancak 1 haziran itibariyle yeni forum kuralları açıklanmış [NEW] FORUM RULES (since 1st June 2021) - SCS Software

*dün gelen sürüm zaten 1.40.4 falan yapmıştı

neyse sağlam çıksın da gerisi önemli değil benim kulaklığım gg olmuş zaten :confused:

19 Beğeni

Yazıyı şimdiden hazırlıyorum. Akşam çıkar mı çıkmaz mı görürüz ancak ATS convoy yayınını iptal etmişlerdi.
Eğer bu akşam çıkarsa SiSL ile yayın olur mu? Bilmiyorum. Zaten direkt oynamaya başlarız.

16 Beğeni

Driving school bu güncellemede çıkacağını sanmıyorum.

1 Beğeni

https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=41&p=1563752#p1563752

geliyor bugün :smiley:

elim ayağım titriyor sdfs

15 Beğeni
11 Beğeni

Allahhh geldi valla.
KOD : 92rrXMQXgbZo2oG
https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=10&p=1563773#p1563773

12 Beğeni

6gb de indirmezsin o ne ya :d

6 Beğeni

hadi bakalım gazamız mübarek olsun

12 Beğeni

Hayırlara vesile olsun arkadaşlar

3 Beğeni

Iberiyada iyileştirmeler var,ana haritaya ambiyans sesleri eklenmiş.Quick travel ve fotoğraf editörü güncellemesi zaten atsyle ortak.

7 Beğeni
10 Beğeni

allllaaaaaaaahhhhhhh yüklen hacı yüklennnn

2 Beğeni

akşam mp açıyorsanız iki kişilik yer ayırın usta :smiley:

3 Beğeni

:laughing:

3 Beğeni

Banada lütfen :rofl:

1 Beğeni

Allah’ım nolur Krone Fabrikası gelsin amin.

3 Beğeni