ETS 2 - Güney Marmara Map | 1:3 [Ana Konu]

Merhaba arkadaşlar,yeni dlc gelmesi ile birlikte İstanbul,Kocaeli ve Yalova’nın bir kısmını oyuna aktarmaya karar verdim.Bu bölgeye Güney Marmara diyebiliriz.Ölçeği DLC ve ana oyunun 1:19 ölçeği küçük olduğu ve D-100 karayolunda detay ekleyememe sebep olduğu için proje 1:2 ölçekte ilerliyor.İsteğim İstanbulda şehir hissiyatını ve ara yollarda ilermek,Kocaelinin sanayi bölgelerini kullanmak,Yalovanın güzel manzaralarında gezinmek.

Genel olarak içerisinde Sahilyolu,D-100,0-5(Osmangazi Köprüsü),E-881,D-575 olacak.Proje detay içerdiği ve şehir alanları yapıldığı için uzun sürecek gibi.Henüz ufak hatalar var ve tabelaların çoğu yok ama aşağıya Kartal Merkez ve Pendik D-100 fotoğraflarını bırakıyorum.

33 Beğeni

akıyo maşallah akıyo akıyo akıyo bildiğin akıyo… :sweat_smile: :smiley:

15 Beğeni

Tebrikler, kolaygelsin

2 Beğeni

Teşekkürler :smiley:

4 Beğeni

Onal mapten sonra iyi gelecek bu. Başarılar.

3 Beğeni

eline koluna sağlık çok güzel görünüyor :smiley:

2 Beğeni

Her gün (karantinadan önce :frowning:) okuldan dönerken otobüsle geçtiğim Kartal Köprüsünü ve Kartal Meydandaki otobüs duraklarını görünce duygulandım, eline sağlık. Meydan bu haliyle cidden benziyor ama daha fazla asset lazım zaten modun kabasını alıp ilerleyince eklersin diye düşünüyorum :+1:

Sketchupta lowpoly Yavuz Selim Devlet Hastanesi ve Ahmet Şimşek Koleji modelleri var mesela yerleştirebilirsin, fikir vb. şeyler için istediğin zaman sorabilirsin :slight_smile:

3 Beğeni

Ellerinize sağlık, 1:2 mükemmel olur. :ok_hand:t2: Bursa’da olsa tadından yenmez. :wink:

5 Beğeni

Kartalda yaşayan biri olunca daha özverili çalışma isteğim geldi :smiley: .O modelleri gördüm hatta kendimde sketchupta model çiziyorum ancak oyuna model aktarmayı bilmiyorum.Aktarmada yardımcı olacak biri varsa önemli yerleri eklemeyi isterim.

5 Beğeni

Ellerine sağlık çok güzel gözüküyor umarım Gölcük’te bulunan trafik ışıklarını eklersin :smiley:

3 Beğeni

İstanbul’un Anadolu yakasına hangi köprü üzerinden geçeceğiz?

2 Beğeni

1:2 oranda köprüden geçişte herşeyi uygun yapmak istediğimden ya çok iş olucak yada direkt atlamam gerekicek. İkiside istemediğim için Ambarlı Ro-Ro limanından Pendik Ro-Ro limanına geçiş yapacağım.Ana haritadaki bazı noktalardanda geçiş yapabilirim.

5 Beğeni

Güzel güzel. Ambarlı’ya yakın bir konumda oturduğumdan dolayı sevindim, SCS her yeri görüyor diye yapmamıştı burayı.

3 Beğeni

İyi çalışmalar, kolay gelsin. İleride Çanakkale, Balıkesir, Bursa gibi Güney Marmara şehirleri de eklenirse süper olur :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

bursa geliyor gibi zaten @The.Yigido68 :grinning:

3 Beğeni

Eğer Bursa gelecekse Osmangazi Köprüsü, eski veya yeni Bursa yolları olacak mı?

2 Beğeni

Daha hiçbir şey net değil. Netleşince bilgi paylaşımı yapılacak.

2 Beğeni

Yeni yerleri akşam olarak paylaşmak istedim

Pendik Sanayi Sitesi Kavşağı

Veteriner Araştırma

Sahilyolu

Adnan Kahveci Köprüsü

14 Beğeni

efsane olmuş elinize sağlık sabırsızlıkla bekliyoruz :smiley:

3 Beğeni

Vayy adnan kahveci köprüsünün sağındaki doğuş otoyu bile yapmışsın orda oturuyorum ben ellerine sağlık süper çaılşma olmuş ets 2 de kendi mahallemde sürmek süper olucak gerçekten :smiley: :smiley:

4 Beğeni