Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama bizim Milli takım formamızın bir tarafında Şanlı Bayrağımız Ay Yıldız var diğer tarafta ise ABD menşelli NIKE amlemi var. Özgürlükcü, düşünce özgürlüğüne önem veren, üretim yapan, teknoloji bilim üreten bir ülke olmadığımız sürece başka ülkelere bağımlılığımız böyle devam edecektir. Bu ülkelerde kendilerinde bizi tehdit etme cürretinde bulunacaktır. Bu savaş ekonomi savaşıdır. Eskidendi topla tüfekle yapılan savaşlar. Şimdiki savaşlar bilimle üretimle teknolojiyle yapılıyor. Ama biz malesef gökden bişeler inecek diye bakıyoruz. Biz böyle yapmaya devam ettikce ALLAH bizi böyle cezalandırmaya devam edecektir. İlk önce herkez bi yüce kitabımız KURANIKERİM’i acsın türkce mealini okuyup dini öğrensin. Sonra böyle sahte din adamlarının peşinden gidip bilimden ilimden teknolojiden, dünyadan geri kalmayalım.

1 Beğeni

kardesım sana sonuna kadar katılıyorum bunu ıstedıgın kadar soyle ama malesef yuzdelıgı fazla cahıl bır toplum var herkes dıyorkı abd menselı urunlerı kullanmayın ama kımse demıyor kı ondan baska kalıtelı malzeme de ulkeye gırmıyor vede üretilmiyor :slight_smile:
İbn Rüşd ün bir sözü vardır
Cehaletin yaygın olduğu toplumlarda din ticareti en karlı kazançtır. Bir cahile tahakküm etmek istiyorsan batıl meselelerı dini bir kılıfa koyman yeterlıdır
bence fazla soze gerek yok he birde çok güzel bır ata sozumuz var

Yarım hekim candan, yarım hoca dinden eder
cuma vaazlarımız bellı kısıye İthafen artık ne olsun baska hakedıyoruz dilde sunu bunu demek yetmez uretmek gelıstırmek vede daim ettirmek lazım

1 Beğeni

eve geldim ne göreyim :smiley:

evegeldim

Abi video yarınmı gelir… Ve canlı açıcaksmısın

Bugün ( pazartesi ) video , yarın akşam müsait ise sisl ile yayın planlanıyor. Haber verilir

pat diye yayınlayamam hala test ediyorum akşmdan sonra gelir tabii ne konuşacağım belli – greenbox olmayacak kaldırdım stand alana kadar böyle…
ama hala çok yorgunum güncellemenin tadını çıkarmak için oynamak lazım

fiyatları öğlende güncellemiştim şimdi yine değişmiş olabilir bilmiyorum bakmak istemiyorum
yazık oldu şu an bir şey yapılacak düzeyde değil hem bu en basit örneği fabrika şirketlerdeki durum çok daha acı…

1 Beğeni

Sanayi de suan da ses cikmamasinin nedeni yarim isler ellerinde onlari bitiriyor bir cogu olay yeni cunku ve bu sekilde giderse doviz bir ay icinde ulke de cok buyuk kriz cikacak cunku ham madde ve malzemeler dolar bazinda geliyor ve yurt ici tl cinsinde satis yapiliyor ve piyasa zaten onceden kotuydu cekle donuyordu elimde cek olan sirketlerin hepsi zarar etti cunku basta dedigim gibi dolarla malzeme geliyor cek ise tl :confused: hal boyle olunca boyle buyuk meblayi tl ye yansitamaz kimse satista ya isi almayacak ya da yurt ici calismayacak durum kotu yani…

valla en doğrusunu yapıyorlar, hep böyle devam etsinler. döviz kuruna göre değil de alım gücüne göre satıyorlar :+1:

Hasan Allah yardımcın olsun. Yeni bilgisayar toplamak da dolar yüzünden zora giriyor. Ben bile ekran kartı alma fikrini dolardan dolayı bayağı bi erteledim. Düşmezse dolar o zaman ikinci el ekran kartı alacağım

Allah bu doviz’i çoşturanlari kahretsin. Allah milletimizle beraber olsun.

@anon28546784 abi nerelerdesın sen ya dovız arttı ulkeyı mı terkettın :smiley:

sana rahatlatıcı bır vıdeo buldum :slight_smile:

Çeyrek altın fiyatları nedir? Eylül ayında 5 adet düğünüm var ceyrek götürmem gerek. Sizce beklemelimiyim yoksa yapıyımı hemen?

Öncelikle geçmiş olsun, durum muallakta ne desek boş şuan için.

1 Beğeni

Adıyamda cıkcan catışma sonucu şehit olan 4 askerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı saolsun.

3 Beğeni

gencler bugün gelen güncelemede neler var bilen varmı ?

sayili gun cabuk gecermis derler, izin gunu geldi valizler hazir. yarin gece yolculuk baslar. iki hafta forumda nekadar aktif olabilirim bilemiyorum. saglicakla kalin.

3 Beğeni

@gampue Hayırlı yolculuklar, iyi tatiller :slight_smile:

1 Beğeni

tesekkur ederim

@gampue hayirli yolculuklar abim yolun acik olsun

1 Beğeni