Bus World - KishMish Games (ana konu)

Arkadaslar merhaba Rus yapimci KishMish Games 2020 yili icerisinde cikartmayi planladigi otobus oyununun videosunu paylasti. Detaylari paylasmaya devam edecegiz.

4 Beğeni

Oyun Hakkinda

Otobüs Dünyası, bir otobüs sürücüsünün standart günlerinden başlayarak ve felaketten muzdarip insanları kurtarmakla sona eren çeşitli koşullarda yolcu taşımacılığı ile ilgili bir oyundur.
Hareketin zamanı ve yeri çok çeşitli!
Her haritanın kendi atmosferi ve senaryoları vardır.

Çernobil Hariç Tutma Bölgesi, Ukrayna SSR, 1986
Oyun, felaketten biraz önce Pripyat, Çernobil’e ve rezil Nükleer Santral’in çevresine bakmak ve Sovyet komünizminin atmosferine dalmak için eşsiz bir olanak sunuyor. Chernobyl Zone’un haritalar, fotoğraflar ve videolar kullanarak olabildiğince gerçekçi görünmesini sağlamaya çalıştık; böylece evler, ana yerler ve yollar gerçeklerle aynı yerlerde.
Patlamadan önce standart bir otobüs şoförü olarak çalışacaksınız. Amacınız, Elektrik Santraline personel sağlamak, turistleri hedef noktalarına vb. Taşımaktır. Ayrıca, arıza gibi zorluklarla da uğraşmanız gerekecek.

Afet grevde her şey değişir. Yıkılan 4. güç ünitesini, Kızıl Orman’ı ve Dışlama Bölgesinin diğer ünlü yerlerini göreceksiniz. Tasfiyecilere, felaketin etkisine değinmeleri, tahliyede yer almaları ve büyük miktarda radyasyon almamak için ellerinden geleni yapmaları için yardım edin.

Güney çin, bizim günlerimiz
Güneşli ormanlara ve serpantinlerde dar yollara hoş geldiniz! Fakat dikkatinizi kaybetmeyin, çünkü burada hava çok acımasız olabilir. Tsunami ve sel, kaya düşmesi ile meydana gelen deprem ve hatta ölümcül bir kasırga yaşayacaksınız! Çok keskin köşeler, uçurumlar ve geçilmez yollar olduğu için araba kullanmak gerçekten zor.

Maksimum Senaryo Çeşitliliği
Üç tür senaryo vardır: 1. İnsanları varış yerlerine götürmekle ilgili standart senaryolar.
2. Arıza içeren senaryolar. Hatalı direksiyon gibi farklı sorunlarla başa çıkmak zorunda kalacaksınız ve bu keskin dönüşler almaya çalışırken. Ancak bazen arazi size yardımcı olabilir, örneğin yakıt tasarrufu yapmak için uçurumları sürerken motoru kapatmanız gerektiğinde.
3. Çernobil Santrali’ndeki patlamadan orman yangınlarına, depremlere ve kasırgalara kadar felaketler. Doğrudan içine girmemek için her zaman kasırgaya göz kulak olmanız gerekir. Çarpma hızını yüksek hızda sürerek kolayca bir lastik patlayabileceğiniz son derece kötü bir yolda sürüş yaparken daha da zordur. Çernobil Santrali felaketinden sonra, tasfiye memurlarının Kızıl Orman’daki en fazla radyasyon zehirlenmiş noktasını bulmasına yardım edin. Fakat yüksek radyasyon dozunun sizin için ölümcül olabileceğini asla unutmayın.
Bu ve diğer birçok ilginç durum oynanabilecek!
Deneyim kazanın, yeni senaryoların, otobüslerin ve yükseltmelerin kilidini açın
Her senaryoda rekabet etmek için sizi yükselten deneyime sahip olacaksınız. Her yeni seviye, daha fazla senaryonun kilidini açacak ve seçtiğiniz herhangi bir veri yolu ve yükseltme ile bunları oynatabilecek.

2 Beğeni

:smiley: yani oyun uydurmakta simülasyonların üzerine yok

2 Beğeni

Forumu takip ediyorum. Yorumlar cok karisik yani aslinda insanlar iyi guzel falan diyorlarda biryandan da diger oyunun eksikleri varken bu nereden cikti ya getirenlerde var.
bende bu yorumun arkasindayim. Bus simulator 2019 da hala manuel vitesi kullanamazken (G29 Shifter)
ve bunu birkackez dile getirmisken yeni oyunu beklemek yada onun bu sartlar altinda daha iyisi olacagina inanmak. neyse bekleyip gorecegiz.

1 Beğeni

Konsept çok güzel aslında zaten onlar da biliyordur belki efsane olamayacağını öyle bir dertleri yok. Bus Driver Simulator 2019 güzel ama yani… diyorsun en azından bu oyunda çok ciddi performans sorunudur sürüş fiziğidir gibi problemlerle uğraşmayız.
Ben offroad araba oyunu falan yapıyorlar sanıyordum otobüs çıktı :smiley:

1 Beğeni

Diger oyunun eksikleri yuzunden yapilan kotu yorumlara verdikleri cevaplari okudum ama kisaca tercume edersek oyunlarin gelisimi paralel devam edeceginden birbirlerine engel olmayacakmis. falan filan.
bekleyip gorecegiz.

Grafik motoru ayniymis. Ama busefer kaliteyi yakalayacaklarina inaniyorlar. Vay be.

Bugün steamda dolaşırken oyuna rastgele denk geldim burada da konu baya eskide kalmş hortlatalım bari :smiley:

Çernobil bölgesini oyuna aktarıyorlarmış ve bunun dışında yol yüzeyi hakkında bir yazı paylaşılmış.

Bide steam sayfasında bir şey dikkatimi çekti oyunda Türkçe arayüz, altyazı ile birlikte Türkçe seslendirme olacağı da belirtilmiş şuan dikkatimi çekmedi değil yani :slight_smile:

1 Beğeni

@bertan06 peki bizim oyunda olacak mı?

şaka maka kishmish games doğru yolda ilerliyor küçük stüdyo para lazım yapacak bir şey yok ancak busworld biraz daha deneyimle geliştiriliyor tasarım olarak da iyi görünecek belli bus driver simulator’ın bir önemi kalmadı güzel şeyler geliyor gidiyor da işte bir kere garip çıkınca :confused:

1 Beğeni

Olmasını istiyoruz tabii :smiley: Bu tarz özel yerlerin modellemesi keyifli oluyor.

Bu oyunu yeni görüyorum güzele benziyor. Umarım başarılı olurlar…

Arkadaslar merhaba,
Oyunu bu yil icinde Erken Erisim’e cıkarmayi planliyorlar…

1 Beğeni
1 Beğeni

güzel oluyor

3 Beğeni

149 tl yakında çıkıyor. bir sürü şey paylaştı güzel detaylar var ama nebileyim bir yere sığdıramıyorum oyunu

3 Beğeni

aynen dedigin gibi Hasan’cim, ilk oyununda direksiyon ayarlari falan yine gitti. adamlarla epey yazistim ama en son muhabbeti kestim… ciksin bakalim ne olacak.

1 Beğeni

Cidden değişik çıkınca bakıcaz. Oynanır.

4 Beğeni

Yarın çıkıyormuş bakalım :smiley:

5 Beğeni

oyun geldi toparlanıp test edeceğim ondan sonra akşam video çekerim.

3 Beğeni

otobüs güzel sürülüyor. senaryo bazlı oynanış olduğu için hikaye gibi hepsini bölüm bölüm oynayacağız. neden böyle bir konseptte ilerlemişler demeyeceğim en azından değişik şeyler görüyoruz.
bu senaryoyu bitireyim sonra çinde bir senaryo başlatıcam.

2 Beğeni

ucuz çıkarsa alın bence otobüs fizikleri güzel olmuş. zaten zorlu yollar da konulmuştu, serbest oynanış da var. en azından farklı ortam görüyorsun. dlclerle farklı yerlere açılmaya devam ederlerse faydalı olur.

grafik en yüksekte oynadım ama arada bazı yerlerde takılmalar oldu. biraz kısabilirim ya da zaten akşam belki yeni sürüm gelir.

sıradan otobüs simülasyonu istemek başka yepyeni konularla otobüs simülasyonu yapmak başka her zaman hikayesi olan simülasyon oyunlarını istemiştim.

yol koy şehir koy otobüs koy mal mal gitsin anlayışı kötü.

ayrıca bu tarzda bir oyun geliştirmenin bedeli de normale göre daha farklı ortamlarda farklı özellikler eklemek, görsel efektler hazırlamak oluyor. bence o anlamda zevkli.

6 Beğeni

e bi zahmet duzgun birsey yapsinlar :slight_smile: konuyu actigimda 2020 de cikacak yazdim :slight_smile: neyse fiyati uygun olursa alicaz artik…