Blender ile 3D Modelleme [Ana Konu]

Zaman zaman uğraştığım ufak bir çalışma, gerçeğini yapmak belki daha kolay olabilirdi :smiley:

10 Beğeni

lowpoly projeye başladık

çadırlara yarın falan geçeriz geç oldu

aslında yuvarlak yapmıştım circle üzerine boolean ekledik falan kestirdik circle silince gitti :smiley: ?

neyse tekrar yaptım :smiley: el alışsın
circle silmedim tamamen gizledim her şeyden

Bu arada sebilgi kanalındaki snap videolarını izliyorum. Çalışma mantığını doğru dürüst öğrenmek için gayet iyi öteki türlü bilmeyince farklı projeleri izleyince acayip zor geliyor.

5 Beğeni

Çadırı modelledik daha sonra render görüntüsünü atarım.

sebilgi kanalında 2.80 hızlı apartman modelleme videosunu izleyerek yaptım
yalnız 2.91 de falan çoğu şeyin yeri değişmiş onları da çözdüm diyelim :smiley:
şimdi diğer katları ve arka tarafı ayarlayalım el alışıyor

evet beyler simülasyon park sakinlerine 10 katlı apartman diktim

Simuş Toplu Konutları İdaresi

burada yaşanmaz ölünür iğrenç

Çadırı diktik. Masa sandalye modelliyordum sinir oldum. Apartmanlara geçtim.

1 haftada güzel şeyler öğrendim.

9 Beğeni

En fazla 4 dakika şura sketchup’da :grin:

Belki 3 bile denebilir. Hatta çıldırırsam 2 dkda biter :slight_smile:

3 Beğeni

Blender’da da kısa? Ama başkasının yaptığına bakarak çizersen uzun…
Sketchup vs Blender kıyaslamasına girmeyelim :stuck_out_tongue:

6 Beğeni

Simus Technic hangari hedef

2 Beğeni

7 Beğeni

:thinking: Kuzey Marmara Otoyolu gişeleri? :rofl:

1 Beğeni

:thinking:

1 Beğeni

Simuş Yastıkları
Normal, Color, Roughness, Height Map var.

Yeni videolar keşfediyorum da bataklığın dibi görünmemeye başladı. Geçmiş olsun. Bazı iç tasarım için gereken modelleri çizdikten sonra bina ve komple iç mekana geçeriz. Mecburen eğitim videolarındakileri tekrarlıyorum yoksa olmaz.

9 Beğeni

Keşke sinavada böyle hazirlanabilsek. E aklında ne gibi çizim var? Eğitimler bitince boyama mi?

2 Beğeni

Kitaplık deneme

@Alpiinoo Hornet çizicem

Şu an kafadan gördüğüm kadarıyla 20-30 farklı deneme projesi var. Subtance Painter yüklü ama daha açmadım. Onun için de başlayınca ayrı bir konu açabilirim. Ekim ayına kadar bu gördüğüm şeyleri yaparsam sonra ilk ciddi projeye geçeriz.

Daha başlamadık bile :smiley:

7 Beğeni

blueprintler i atayımmı agam :upside_down_face:

7 Beğeni

Dediğim deneme projelerinde birkaç tane araç gövdesi modeli var. :smiley: El alışsın diye onları yapıcam. Belki uçak modeli eğitim videosu varsa ona da dalarız.

4 Beğeni

Yanlız bana gore kısa bir zamanda iyi gelisme kaydettin dostum :+1: bu is sevilmeden yapılmıyor sabır gerekıyor ama el yatkınlıgın oldugunu dusunuyorum

4 Beğeni

SketchUp, SolidWorks macerası 2009-11-2012’de yarım kalmasaydı :smiley: şu an farklı yerdeydik.

ilk modumuz ya da TREX modeli bu olabilir :smiley: bunu çizebilecek durumdayım ama eğitime devam etmeliyiz model biriktirmeliyiz :smiley:

4 Beğeni

:stuck_out_tongue:
Imgur

14 Beğeni

Etsye kolayca aktarılıyorsa ben de bir şeyler yapmayı planlıyorum ama emin olamadım.

2 Beğeni

SketchUp dan çizince belender dan oyuna convert ederken parçalar flip yiyor onları duzeltmek zaman alıyor biraz ama blender dan çizip convert daha saglıklı bence SketchUp poligon dizilimi diye bişey yok . çok karman çorman yapabiliyor .

1 Beğeni

Önü ve arkası ters mi dönüyor modeldeki yüzeylerin yani?
(sketchup için beyaz yerlerin gri, grilerin de beyaz olması gibi mesela)

Eğer böyle bir durumsa sketchupda ters yapılabilir, sonra aktarırken ters dönünce düzelir belki kim bilir :smiley:

5 Beğeni