Bilgisayarımın parçalarını yükseltmek istiyorum yandımcı olurmusunuz

bu benim kasanın özellikleri ekran kartı vs düşük olan özellikleri yükseltçem yardımcı olurmusunuz ??
saygılarpc1 pc2 pc3

Dostum büyük ihtimal ile pek para etmez.

1 Beğeni

teşekkürler hocam
peki ekran kartı kaç gb bilgin var mı ben pek anlamam yardımcı olursan çok sevinirim

teşekkürler hocam
peki ekran kartı kaç gb bilgin var mı ben pek anlamam yardımcı olursan çok sevinirim

1 Beğeni

ram 16 gb ram iyi de öteki ekran kartı vs özellikleri yeni almak istiyorum yardımcı olurmusunuz ??

2 Beğeni

Bu laptop değilmi ?

2 Beğeni

yok benim kasa hocam nolduki anlamadım nasıl sizce

1 Beğeni

Sitemi komple değiştirmen gerekebilir o ramler de eskiyse şayet sen yeni işlemci alacaksın aldığın işkemciye göre ona uygun soketli bir anakart alacaksın ve yeni anakart ise eski ramlerin çalışmaz ddr4 olan bir ram lazım sana sistem toplayacaksan en ekonomik olarak
İşlemci ryzen 5 1500
Ekran kartı gtx 1050ti
Ram 8gb ddr 4
İşlemcine göre bir b350 anakart
En uygun böyle eğer daha yüksek bir fiyata çıkabilirsen daha iyi bir sistem tavsiye edebilirim

1 Beğeni

TEŞEKKÜRLER hocam çok önceden almıştım pc yeni ekran kartı vs alcaktım ama dediğin gibi daha kötü olur makina hiç düşünemedim
satıp temiz bir makina alıcam olmaz böyle

1 Beğeni

bu pc nasıl hocam buna takıldım özellikler iyimi acaba
ekran kartı ?

https://www.hepsiburada.com/turbox-atm900044-intel-i3-8gb-ram-500gb-hdd-4gb-ekran-karti-18-5-monitorlu-masaustu-bilgisayar-p-HBV000009G8AZ?magaza=atombilişim

1 Beğeni

hayır sakın bu tarz PC’ler alma oyun PC’si diye yutturuyorlar, PC’den anlamayan insanlar alıyor, bunlar sahte GTA5’i düşük ayarlarda oynarsın bununla.

AA hocam benimde bir miktar param var hepsiburada siteden bakıyorum alırım diye
oyun pc diye
pek anlamam da nasıl yaparım hiç bilmiyorum

1 Beğeni

iyi araştır, Youtube’da var PC toplama kanalları oradan bakın.:smiley:

1 Beğeni

hocam bu masaüstünde sıkıntı
bir sorum daha kusura bakmassanız
arkadaş hepsiburada .com dan leptop aldı bütün özellikler tam geldi çok güzel kullanıyor leptoplarda sıkıntı olmuyor mu acaba
cevaplarsanız teşekkürler
Saygılar

1 Beğeni

laptopta sikinti olmaz alir kullanir gunu geldimi yuzune bakmazsin. masa ustu bilgisayar daha uzun omurlu olur. oyun oynamak istiyorsan masa ustu alacaksin. laptopla oyun oynamak icin kesenin agzini acman gerek. o nedenle masa ustu bilgisayarina ya parca al yada yavastan yeni nesil anakart destekli bir bilgisayar toplamaya basla.

2 Beğeni

ikisinin arasında gidiyorum hocam teşekkürler bakçaz benim pc çok eski anakarat falan çöp hepsi yeniden almam gerekiyor
bakacaz bir çaresine
oyun için pc alsam sonra sıkıldımı pc orda durur bu seferde ben üzülürüm o kadar para verdim sıkıldım diye
çok karmaşık oldu

1 Beğeni

oyun icin bilgisayar demek. oyundan baska bir sey yapmaya yaramayan anlaminda degil. daha sonra canin oynamak istemediginde belki baska bir yazilim yada programla ugrasmak isteyebilirsin. oyun bilgisayari tabiri yani guclu sistem ozelliklerine sahip bilgisayarin bu konuda hep yanida olur ama laptopun cokta fazla olamaz. ya islemcisi az gelir isinir ya ekran karti zorlanir isini tam gormez. gunumuzde laptopunu eline alip saga sola gidende yok zaten senin istedigin fiyata bugun cep telefonu aliniyor. daha nasil izah edelim sana. konu uzay bosluguna dondu resmen. 5 bin liraya alacagin bir laptop varsa durma al. 2 -3 sene icinde oyunlari orta ayarlarda oynamaya baslayinca anlarsin. laptopu ihtiyaci olan alir oda sifir alir ve ihtiyacina gore olani alir. eski makineyi degil. yani buseferde kolayca elden cikartamazsin. neyse sana bol sans. :+1:

2 Beğeni

teşekkürler

1 Beğeni

Ekonomik olarak en ucuz sistem yukardaki gibi olur gtx 1050ti
Ryzen 5 1400
8 gb ram olur minimum oyun oynayacam dersen biraz para vermek zorunlu şuanda

1 Beğeni

ayn biraz maaliyeti arttı ama adam gibi oyun oynacam dersen paraya kıymak zorundayım haklısın

2 Beğeni