Bilgisayar yanmasın diye hangi macun sürebilirim yardımcı olabilirmisiniz

Arkadaşlar galiba işlemcinin üstüne ısınmasın yanmasın diye bir ilaç gibi bir şey sürmüştü ve fan koymuştu bilgisiyarcı şimdi baktım macun eriyor neredeyse bitti nasıl bir ürün alabilirim adları ne oluyor bana yardımcı olurmusunuz
Hayırlı günler

Bunlar termal macun diye geçiyor.Ben xigmatek powerful kullanmıştım memnunum.

1 Beğeni

Elektronikçiden 20 liraya bitane almıştım markasını hatırlamıyorum, tıpkı @anon68378737 arkadaşın attığı tüpe benziyordu. Şu ana kadar bi sıkıntı yaşamadım, eğer sen de elektronikçiden alacaksan dükkandaki adama bilgisayar için kullanacağını söyle ona göre al çünkü bu macunların trafolarda filan kullanılan türleri de var sakata gelme sonra.

1 Beğeni

@Makarnaci
Teşekkürler hocam ama İnternetten düşünüyorum özelliklerini okuyorum yüksek fiyatlılır var onlar daha mı iyi acaba macun lar aynı ama
Bilgin için teşekkür ederim

@anon68378737
Teşekkürler hocam İnternetten almayı düşünüyorum ama birde daha yüksek fiyatlılır var onlar daha mı iyi iş yapar acaba kullandınız mı acaba

1 Beğeni

ilk önce sistemin sıcaklığı nedir onu bi test et… ikinci olarak macunu ne zaman sürdürdün öyle kısa sürede kuruyan veya işlev dışı kalan ürünler değil. üçüncü olarak bilgisayarın aşırı ısınma sebebi ile kendi kendine kapanmaya başladımı ki başladıysa zaten pc yi de yorma ve son olarak koca bir tüp alacağına zaten nasıl sürülürde bilmiyorsan işi bilen bir bakım onarım yapan bir yere götür işlemciye dikkat etmen lazım o işlemi yaparken.

3 Beğeni

@iLyas_Kuzgun hocam pc hiç bir sıkıntı yok ama macun sanki biraz erimiş en son 8 sene önce macun yapıldı bir daha olmadı ısınıpta ileride sorun açmasın diye yapayım diyorum

mahallenin bilgisayarcısından 5 liraya satılanlardan 4-5 tane al bir tüpünü sür gerisini sakla, kalite farkı illa vardır ama etiket farkı daha fazla boşa 30-40tl verme, core temp programını indir sıcaklığa bak her şey kapalıyken 50 dereceyi geçiyorsa sıkıntı başlamış demektir.

1 Beğeni

@Ozgur59
Teşekkürler hocam deneyeceğim program için çok sağol

sen ne yaptin arkadasim ! 4-5 tup almak ve 1 tupu surmek !!! bu sekilde cevaplar vererek yardimci olmuyorsun bunu sana soyleyeyim.
@Ziya_01 alacagin bir tup temal macundur. 8 sene oldu demissin buda genel olarak termal macunu degistirmek icin gecerli birsuredir.lakin bilgisayar konusunda cok deneyimli oladigini yazdiklarindan cikariyorum. yapilacak olan bu islem onemlidir. macunu nekadar surecegin ve ne sekilde dagitacagin onemlidir. her noktada ayni oranda olmasi gerekir ve tasmamalidir. macunun kalitesi yapacagin islem kadar onem tasir. o nedenle en az orta degerde bir urun almani oneririm. tabi ust duzey bir sistemin varsa iyi bir macun uzun donemde basini agritmayacaktir. Bir kactane video izlemeni ve sonrasinda bakim islemine gecmeni oneririm.

2 Beğeni

4-5 tüp al dememin nedeni ithal ürünler olduğu için onlara da zam gelmesi, artık ucuza macun bulmak kolay değil alacağı tüp küçük olacağı için anca yetecek bu aralar macun sürmedin galiba tüpler eskisi gibi büyük değil.

1 Beğeni

Ben de gitmişken 2-3 tüp alıyorum her sene macun değiştirdiğim için (ne olur ne olmaz, i7 2600’ü elime almak istemiyorum 7 senedir kullanıyorum en az 5 sene daha götürür beni) çabuk tükeniyor. Eğer 8 senede bir yapıcaksa zaten fazladan almasına gerek yok arkadaşın :slight_smile:

1 Beğeni

8 senede macun bitmemesi için pc’yi çok az kullanmak lazım, bence biri değiştirmiştir pc bile kapanmaya başlamamış.

1 Beğeni

alti ustu nohut tanesi kadar suruyorsun. bir tupte ortalama 3 kez yapabiliyorsun. yani catkapi alabilinecek bir urun icin gereksiz bir alim olacak. ithal urun olmasi !!! kullanmayacagin bir urun icin para baglamak olamaz heralde ! bu aralar macun surmedin kelimesini beni tanimadigin icin kullandigini varsayiyorum :slight_smile: neyse biz soyleyecegimizi soyledik tercih konu sahibinin artik.

1 Beğeni

baktım tüpü atmışım , cidden 1 tüp anca yetiyor, ben alırım evde durur sen işin olunca alırsın tercih meselesi, neyse maksat yardımcı olmak hataları düzeltmek.

1 Beğeni

@gampue çok teşekkür ederim hocam güzel sağlam bir ürün alıcam hemde ben bilgisayarcı değilim yanlış sürerim işlemcide gider ben güzel bir macun alıp bilgisayarcıya götüreyim güzelce sürsün
cevabın için çok teşekkür ederim sağolun

Arkadaşlan herkeze cevapları için teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar diliyorum güzel bir macun alıp pc cide güzel sürsün ben pek anlamam sürersem pc bozarım falan :grinning: