American Truck Simulator - Screenshots (Hikayeli)

ATS farklıdır, uzun yıllardır bekledim çıkmasını beta videolarını izlerken sabırsızlıkla doluyordum. Sonra çıktığı 2016 yılında ETS 2 ye ara verip Road to Black Sea DLC si çıkana kadar uzun bir süre oynamadım ETS yi çünkü ATS nin farkını kalitesini anlamıştım. SCS, ETS de yaptığı hataları daha doğru geç yaptıklarını ATS de yapmayıp iyi bir şekilde ilerledi. Şuan her güncellemede haritada çeşitli yerlede iyileştirmeler yapılıyor mesela ve bunlar bu oyunun kalitesini öne koyuyor. Ülkemizde bu tarz araçların olmaması ve Amerikan kültürünün farklılığından ATS Türkiye’de ETS 2 ye oranla geniş bir oyuncu kitlesine sahip değil ama bu onu asla kötü yapmaz. Umarım en kısa zamanda hak ettiği değeri fazlasıyla bulur.

11 Beğeni

Elbet bir gün patlama yapacak :slight_smile: biraz zaman…

4 Beğeni

Bu Ats öyle bir oyun ki şöyle söyleyim, oynarken mesela San Francisco’ya gidince triplere giriyorum, direksiyona falan vuruyorum “ulan diyorum şurdan bir çıksaydık, yine ışıklara takıldık” dorseler uzun dönerken camı açıyorum “dayıcım bi müsade et ben geçeyim” diyorum, bir bakmışım oyuna kaptırmışım kendimi. Bend’den Yakima’ya giderken büyük bir benzin istasyonu var gece 3 oraya girdim ama nasıl desem sanki otobüs yolculuğu sırasında Afyon’da mola vermişiz de Afyon’un o soğuğunu hissediyorum öyle bir yer. Böyle farklı farklı duygular hissettiğim bir çok yer oldu. Bu indirimlerde Ets 2, Going East ve Black Sea dlc paketlerini aldım hem destek olayım hemde en son 2014’te oynardım bu oyunu onun hatrına bir bakayım dedim ama Ats’den sonra bu hissettiğim duyguların hiç birini alamadım. Oynanış olarak Ats’nin çok gerisinde. Ats’deki ağır tonaj, yokuşlar, yolun eğimi, çevre modellemesi, çekici sesleri çok çok daha iyi. Sanırım modlar olmasa Ets 2 oynanmaz. Bu arada oyunu Geforce Now’dan oynadığım için foto atamıyorum, güzel hikayelerim var ilerde bende size katılırım. Ayrıca Faruk abinin dediği gibi ats’de bazen öyle yerlere gidiyorsun ki burası iç anadoluya ne kadar çok benziyor diyorsun, bu hissi ets 2 de bulamazsın adamlar İstanbul’un kendisini yaptığı halde sadece benzemiş şehrin ruhu yok. Başkasının da bu iç anadolu esintilerini yakalamış olması beni sevindirdi.

11 Beğeni

Bakıldığında ATS daha çok özgür bir platform gibi geliyor. Hele ki topluluk haritaları ile daha da muazzam bir simülasyona dönüyor.

Genelde ben ATS’ye Yoğun iş stresinden sonra biraz kafa dinlemek için giriyorum ve Ağırlıklı olarak Faruk Abinin tavsiyesi rotalarda daha da keyifli vakit geçiriyorum.
Aslında oyuncu sayısı böyle olması bence gayet iyi nerede çokluk hesabı…
Biraz ilgi alaka ETS’ye göre düşük gibi görünse de yeni güncellemeler geldiğinde oyunun kalitesi üçe beşe katlanıyor.
Ve en son olarak ta bizde “Bir gün herkes ATS oynayacak” diyelim :slight_smile:

8 Beğeni

Bırak herkes gelmesin ets2 deki CD yolundaki gibi burada da bir yer bulurlar başımıza bela olurlar MP de herkes birbirine saygılı en azından

2 Beğeni

aynen kardeşlik… :wink:

@EmirAkcaman bir gün herkes ATS’ye dümen kıracak…
ETS’nin miadı:
“aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor…” :slight_smile:

ayrıca, elimde total 10 adet muazzam rota var.
1200 mil ile 4 bin mil arasında…
dileyen olursa toplu paylaşabilirim.

4 Beğeni

@faruk1984 paylaşmanı bekliyorum :slight_smile:

ATS cidden başka bir dünya, oyun ETS 2’den daha üstün. ETS 2 artık monotonlaşmış bir yapım.
Size ATS’yi ETS’den ayıran farklarını söyleyeyim.

1. Harita;
    Oyunun kendi DLC’siz haritası, ETS 2’nin bazı DLC haritalarına bin basar. Özellikle Las Vegas, Los Angeles, San Francisco,
  2. Tırlar;
    Oyunda az çekici markası olmasına rağmen, kaliteli tırlar bulunuyor. Oyunun ilk güncellemesinde gelen tırlar bile ETS’deki çoğu tırdan daha kaliteli. International Lonestar’da gelen dijital gösterge olayı, oyunu daha üst yerlere çıkarcağına eminim. Mack Anthem’e birşey demek istemiyorum…
  3. Yollar, oynanış;
    Oyunun genel anlamda yol bakımından bir sıkıntısı yok, her yolda birşeyler görmeniz mümkün. Mesela Nevada’da yoldan savrulan otlar, Oregon ve Washington’nun orman yolları, Oakdale’nin yanında bulunan Yosemite Milli Parkı, Grand Coulee barajı, Las Vegas’taki kumarhaneler New Mexico’nun uçsuz bucaksız çöllerinde muhteşem zevk alıyorum.
    Kısaca özetlersek; ETS 2 halen daha ATS’yi yakabilmiş değil. ATS’nin moda ihtiyaç olmadan oynanırken, ETS 2’de illa bir harita modu veya tır modu olması şart. O yüzden birkaç yıl sonra herkes ATS’ye dönecektir.
    Aklıma geldikçe konuyu düzenlerim, herkese iyi forumlar!
8 Beğeni

Yorumlar çok güzel.
Elinize sağlık
Yalnız değilmişim :blush:

4 Beğeni

@faruk1984 Bende paylaşmanızı isterim

@anonim126 ve @saymalitas
Akşam paylaşmaya çalışacağım kardeşler.
Elinizde Sierra Nevada, Viva Meksiko, mexico extrem, messmep ve pazzy map var mıdır?
Yoksa, o haritaların ful sıralamasını da buraya atıp özellikle Sierra Nevada haritasında muhteşem güzergahları yazarım akşam

2 Beğeni

detaylı bir rehber çok iyi olur.

1 Beğeni

Evet Sierra nevada, Viva Meksiko, mexico extremo, mexsimap,mega sourcues haritaları bende mevcut.Merakla bekliyorum

1 Beğeni

Tamamen Sierra Nevada güzergahları:
1)Barstow- susanville yolu (git gel şeklinde, çöl güzergahlarında efsanedir)

2)Stockton-carsoncit-austin-eureka-ely (yine ikinci çöl güzergahı, bu yolda dağların arasında derinlik algısına hasta olabilirsiniz, ayrıca yosemite Valley de bu güzergahta)

3)Winnemucca-fallon-tonopah-las Vegas (tabiki en kral çöl güzergahı, dağ ve göl kenarında fantastik çöl yolları)

4)Sacramento-Elko-Salt Lake( ATS nin açık ara en güzel otobanı)

5)Fresno-Oakdale-s.lake tahoe-tonopah
Lone pine- Las Vegas a giden yol 95. Yol ayrımına kadar(dead valley- ölüm vadisini de barındıran yarı dağlık yarı çöl güzergahı)

(Diğer haritaları da bilahare yazarım arkadaşlar)

9 Beğeni

Herkes bir gün ATS ye dönecek. :joy:

4 Beğeni

Viva Meksiko ile mexsmap ve mexico extrimo haritası güzergahları

1. elbette tüm haritalar arasında kısa mesafe ama, en muazzam güzergah Mazatlan&Durango…
    (20 küsur tünel, bir o kadar muazzam viyadükler ve muazzam işçilik ile ATS nin en baba güzergâhı…)

2. eğer oynamadı iseniz, compostela’dan tepic’e giden 16.yol (efsanedir)

3. ağaçların yola karşılıklı eğilerek kapattığı, ağaç koridorunda git gel şeklinde gidilen Tepic-Acaponeta-Mazatlan yolu.
    (Bu yol biri gişe diğeri gişesi olmayan #gisesi olmayan çok güzel olmuş#)

4)benim en çok kullandığım uzun güzergah ise:
(Sizde chihuahua eyaleti olmadığı ve üç ay sonra ücretsiz sürümü yayınlanacağı için)

Ebano şehrinden başlayan, Rioverde-Cerritos-Salinas-Zacatecas-Durango-Guanacevi veya Parral…
(durango’dan kuzeye giden iki süper tek yol var, ikisi de güzeldir…)

Bunlar haricinde sinaloa eyaleti kuzeyinde yer alan mexico haritası henüz rework aşamasında, bitmeden kuzeyden yer yazmadım (Eblem Torres Hugoces’den telif haklarını aldı)

Ebanodan tali seçerek, eğer ki Great ABD varsa, 9 bin km civarında bir yol yapabilirsiniz.

Kısa ve uzun tüm güzel rotalar bunlar :slight_smile:
@ENESS14 @saymalitas @anonim126 @EmirAkcaman @anilonursal
Kolay gelsin

Not:
Haulini hatırlayanlar, eğer ki Meksika Kanada v4 haritasını o dönemde oynadılar ise, bugünkü tuhaf görünen eyalet ve şehir isimlerini hatırlayacaklardır.
Ayrıca herhangi bir sorusu olan yazabilir çekinmeden :wink:

6 Beğeni

Faruk abi ats ye mod harita yüklesem ilerde bu modu kaldırınca profilim bozulur mu.

1 Beğeni

bozulmaz… ama ana garaja (oyunda değişiklik tespit edildi) deyip döner.

1 Beğeni

O zaman bana ats için güncel ve güzel harita modları tavsiye edebilir misin rica etsem.

1 Beğeni