American Truck Simulator [Ana Konu]

Söylediklerinize kısmen katılıyorum sonundaki bölüm sadece… Sizin bahsetmiş olduğunuz modeller klasik olan Peterbilt 389 Kenworth w900 gibi artık ikonikleşmiş modeller. Amerikan çekici piyasasına bakıldığı zaman bir çok firma artık Avrupalıların diyebiliriz. Örneğin son eklenen MACK markası İsveçli Volvo AB, Freightliner Alman Daimler AG Navistar(İnternational) Alman WAG şirketlerine bağlı… Bu bağlılık ister istemez teknoloji transferini gerçekleştirmekte. Örneğin Yeni VNL Serisinin kabin süspansiyon sistemleri, motor aksamı ve birçok teknoloji FH ile aynı hatta daha da teknolojik bazı özellikleri mevcut. Freightliner Cascadia motorları 480PS sonrası tamamen Actroslardaki motor ve şanzımana sahip. Ayrıca bu firmalar sizinde belirttiğiniz üzere Büyük Yollara sahip olmasından dolayı bir çok teknolojiyi bu araçlarda deniyor. Şuanda Ülkemizdede satılan MP5 lerdeki Miror Cam sistemi ilk olarak Cascadialarda test edildi. Mack ve Volvolarda da bir sistemi sürücü olmadan önündeki aracı takip ederek co pilot tarzında sürüşü şuanda test ediyor… Yani estetik gözünüze göredir farklı gelebilir ancak teknoloji konusunda Avrupadan en az 2-3 Yıl Türkiye’den 5 Yıl önümüzdeler diyebilirim…

6 Beğeni

Arkadaşlar simulasyontürk discord genel sohbete gelsenize konvoy olayını yavaş yavaş ayarlayalım bekliyorum

Markaların nereli olduğu önemli değil. Ben tasarımdan bahsediyorum. Bazı eksik gördüğüm özelliklere sahip değiller. Mesela Volvo VNL 2020’de manuel shifter orta konsolun alt kısmında. Resmen vites atmak için eğilmen gerekiyor ve aracın kendisi gibi kaba büyük + - butonlara sahip. Avrupa çekicilerinde öyle değil, direksiyon arkasından ufak tık hareketiyle vites geçişi yapılabiliyor.

Tasarımda şahsi görüşümğ belirttim. İstediği kadar son teknolojiyi konforu barındırsınlar, benim gözümde her zaman kaba ve iticiler.

(Bu arada Turk Trucker adlı YouTuber son model Volvo VNL’lere sahip, Avrupa ve Amerikan çekicilerini deneyimlemiş biri ve o Amerikan çekicilerinin Avrupa çekicilerinden çok daha az konforlu olduğunu belirtiyor sizin söylediğinizin aksine. Özellikle süspansiyon sistemi.)

1 Beğeni

davetiniz için tesekkurler bence de guzel bır topluluk hareketi
henuz gordum katılmaya calısacagım :+1:

1 Beğeni

Zevkler ve renkler tartışılmaz, Amerikan çekicileri tasarım ve estetik konusunda size hoş gelmeyebilir. Teknoloji konusunda ise yukarıda Emir’in söylediklerine katılıyorum. Ancak konfor konusunda kastettiğiniz eğer süspansiyon ise şuan Avrupa tarzı çekicilerde bile hala markalar arasında çeşitli süspansiyon farkları mevcut. Ayrıca Amerikalılar tahmin edersiniz ki konforuna, rahatına düşkün insanlardır zaten böyle olmasa neden adamlar yatak bölümüne standart olarak masa koysunlar. Bir diğer nokta ise Fatih Yıldırım namı diğer Turktrucker oldum olası ABD tırlarının rahatından ve genişliğinden bahseder hatta bir videosunda kabinin içinde spor bile yapıyordu. Bunu Avrupa tarzında bir çekicide uygulamanın ne kadar zor olduğu konfor olarak onların bizden ne kadar ‘rahat’ olduğunu gösterir bence. Ben şahsen yüzlerce binlerce km yol gittikten sonra Amerikan tarzı çekicide daha rahat edeceğimi düşünüyorum. Ve eminim benim gibi düşünen birçok tırcı, kamyoncu, transportçu şoförlerimizde var.

2 Beğeni

Yaşam alanı konforundan bahsetmiyorum. Sürüş konforundan bahsediyorum. Ve olay tek süspansiyon değil, bir çok etken var.

1 Beğeni

Tabii ki Avrupa modelleriyle arasında fark olacaktır ister istemez Amerikan, komplike Avrupa gibi minimalistik tasarımdan uzak olmak zorunda … (vites ve diğer butonlar için) Süspansiyon konusu derken evet farklılık var ama tertibat olarak yinede Avrupa’nın üzerindedir. Nedeni FH kabini ile VNL 780 kabini arasında nerden baksanız 1.5/2 ton fark ediyor, şasisi daha da ağır ve sallantı FH a göre kat kat az. Fatih Beydeki VNL olsun T660 olsun ön akslarında yaprak süspansiyon var yani D1210 Kamyondaki ile hemen hemen aynı diyelim :slight_smile: Konforun en önemli etkeni o ne yazık ki Zaten ağır olan şasiye en ufak yer geri dönütünde kabin körükleri sırtlayacak. Sizde belirttiğiniz gibi ne kadar teknolojik , konforlu olursa olsun sizin gözünüzde bitmişse isterse kanatları olsun havada gitsin çokta önemli olmuyor…

2 Beğeni

Faruk abi cuma günü ats de hangi şehirde buluşacağız ve hangi sunucuda oynayalım

benim kafamda şöyle bir düşünce var ilk konvoy için yol uzun olsun haritanın en sağ altındaki şehirden başlayıp haritanın en üstündeki dağ yoluna çıksak diğer arkadaşlarımızda tamam derse güzel olmaz mı

Arkadaşlar cuma akşamki ats konvoyumuza katılacak olanlar simulasyontürk discord da konvoy kısmında isimlerinizi yazabilir misiniz. birde bütün dlc ler var ya da yok diye yazarsanız sevinirim. Bana bu siteden mesaj da gönderebilir siniz.Bu arada cuma günkü konvoya haritanın sağ altındaki carsbaddan saat 20:00 da başlayacağız oraya gelin.

1 Beğeni
6 Beğeni

Yeni Volvo mu geliyor.

Bu yol sadece bende mi illegal gözüküyor? :thinking: Forumda buglar içinde karşılaşmadım bu ve benzeri hata ile

hata değil gizli yol.

Son sürat ABD haritasını tamamlamaya devam ediyoruz… :laughing: :upside_down_face: :yawning_face:

14 Beğeni

ATS Steam başarımları rehberine Idaho DLC başarımları eklenmiştir.

2 Beğeni

Bence seneye texas geldikten sonra kanada ve meksika ya geçse güzel olur

Yeni bir bilgi gelir mi ki?
https://www.instagram.com/p/CDtpeEPh1RX/?igshid=1nuihoy4yy5e9

1 Beğeni

Forumda görmüştüm 1.39 da yeni özelleştirilebilir dorse geliyor.
Yeni yüklerde olursa çok iyi olur

2 Beğeni

Linkini paylaşabilir misin?