AMD'li Sistem Toplama Meselesi

Merhaba değerli Park sakinleri

Uzun süren tasarım/animasyon/yazılım işlerim, İllallah eden gariban sistemim derken artık bir sistem toplayayım dedim.

Bundan yaklaşık 1 ay önce topladım, bileşenleri yazayım benzer bir şey toplamak isteyen arkadaşlara da deneyimlerimi aktarayım.

Ana Bileşenler

•AMD Ryzen 9 3900X 3.8GHz 64MB Önbellek 12 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
•MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI AM4 AMD Ryzen™DDR4 4400MHz (O.C) M.2 Anakart
•MSI RTX 2080 Ventus OC 8 GB 256 Bit Ekran kartı
•Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD
•GSKILL 16GB (2x8GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
•Corsair Tx750M 750W 80Plus Gold Modüler Güç Kaynağı
•Corsair Hydro Serisi H115i PRO RGB 280mm İşlemci Sıvı Soğutucu
•Corsair Carbide SPEC-06 RGB Kasa

Çevre Birimleri

• AOC 27G2U 27" 1ms 144Hz Freesync Full HD IPS Pivot Monitör
•LOGITECH G213 Prodigy Klavye
•LOGITECH G300s Mouse

Yeni zen2 mimarisidir vay efendim yeni 3000 serisi için x570 yonga setidir falan bu meseleleri uzun uzun araştırırsınız ama kısaca şunu söyleyeyim, gerçekten memnun kaldım.

Eğer R9 3900x gibi bir sistem toplayacak olursanız render testlerinde vesaire o 12 çekirdek yalayıp yutuyor sahneyi :stuck_out_tongue:

Normal şartlarda i7 işlemcide 1 gün süren bir animasyonu bu beyefendi 3 saatte falan halledip “buyur abi daha varsa yolla halledelim sıkıntı yok” havalarına giriyor :smiley:

Yıllardır Intel bağımlısı biri olarak yeni bir platforma geçince şunu dedim:
Ne diyeyim, Allah razı olsun AMD’den…

Sorular varsa alalım, benzer bir sistem toplamayı düşünen arkadaşlar varsa dilimiz döndüğünce yardım edelim…

12 Beğeni

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin bu sisteme bir 2k monitör düşünülmez mi ? Güzel olabilir gibi

1 Beğeni

Hayırlı uğurlu olsun sıkıntısız uzun seneler kullanmanı dilerim. Naçizane 32 GB ram fark yaratırmı bilemiyorum ama gözüm aramadı değil çünkü diğer bileşenlerin hepsi top seviye :sunglasses:Tekrardan hayırlı olsun

1 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile: Aslında olabilirdi ama uygun fiyata denk gelince kaçırmak istemedim. Şu an için işimi görüyor ama ileride düşünebilirim.

@ONURKULL Eyvallah :slight_smile: 32 düşünüyorum bir kit daha alabilirim hazır fiyatlar düşmüşken. Şimdilik kalsın böyle :smiley:

1 Beğeni

Kanatlı uçan F-MAX’i artık bu bilgisayarda modelleyecek. :stuck_out_tongue:

6 Beğeni

Dur ya yine bütün sırrı bozdun asfsdgfas

1 Beğeni

Hayırlı olsun ortaaam

2 Beğeni

Sağolasın topraaam :heart:

Bugün sistemin son parçası olan 2080 ofisten içeri giriş yaptı… :slight_smile:

6 Beğeni

Vayy Vayy maşallah hayır olsun :sunglasses:

1 Beğeni

Öncelikle hayırlı olsun toplamış olduğunuz bu sistemin fiyatı nedir?

Yaklaşık olarak KDV dahil 15 bin TL civarı. Teşekkürler…

2 Beğeni

Çevre bileşenleri dahil bu fiyat mı?

Evet her şey dahil…

1 Beğeni

Hayırlı Olsun, güle güle kullan

1 Beğeni

6 Beğeni