Alaskan Road Truckers - Ana Konu

ambargo 13 eylül’de kalkacak. o hafta göstermeye çalışırım video veya yayın. önce burada paylaşırız.

@Kul_Yilk garajda görebiliriz ama onların garajdan çıkıp rastgele şekilde etrafta çalışıp iş alması ya da bizim aldığımız işlere göndermek vs. şimdilik bu kadar şey kastıktan sonra uğraşabilecekleri bir olay değil ama ileride yeni oyunda da olsa neden olmasın.

4 Beğeni

King of the Road’da şoförlerimizi trafikte görebiliyor hatta onlarla aynı yükün yarışına bile girebiliyorduk. Bence bu güzel bir özellik olur.
Öte yandan mobilde bile bir TIR işlettiğinizi hissettiren Gran Truck Simulator 2 var, motor yağını suyunu takip ettiğiniz, aracın hararet yapabildiği (Hararet yapınca sağa çeker motoru dinlendirip biraz daha devam ederdim) bir oyun bu. PC’de bu özelliklere hasretiz ne yazık ki.

1 Beğeni

Yıllardır beklediğimiz ama çıkınca 1-2 hafta oynayıp kenara atacağımız özellikler :slight_smile: çoğu ETS 2 ve ATS oyuncusu gerçekçi yakıtı , uyku similasyonunu ve hatta dorse bağlama similasyonunu kapatarak oynuyor :slight_smile: yollarda ralli yapar gibi giden ışıklarda bile durmayan yolda durup aracın yağını değiştirecek öyle mi ? :slight_smile:

8 Beğeni

İşte herkes öyle değil. Onu isteyen zaten ETS’yi, ATS’yi oynamaya devam eder. Ben mobilde Gran Truck Simulator 2 oynuyorum ve gerçekten çok keyif alıyorum. Her yolculuk bitiminde aracın motor yağını ve soğutma suyunu kontrol ediyorum eksikse petrole çekip tamamlıyorum, sefere çıkmadan önce tek tek üşenmeyip lastik havalarına bakıyorum eksiğini tamamlıyorum işte arada bir radyatör, soğutma fanı ne durumda onlara bakıyorum falan.
Size sıkıcı geliyor olabilir çünkü siz işin sadece sürüş kısmına bakıyorsunuzdur, oradan keyif alıyorsunuzdur. Ama Gran Truck Simulator 2’de ben bir kamyon sahibi olduğumu, bir kamyonu “işlettiğimi” hissediyorum.
Hatta GTS2’de 2. el kamyon alma, yüksek kilometreli kamyon alma olayları var. 2. El aldığınız kamyonu incelemeniz gerekiyor çünkü kamyonun motorundan şanzımanına, diferansiyelinden lastiğine detaylı çalışmışlar. Yani aldığınız kamyonun motoru bitik çıkarsa bir dünya para harcamanız gerekiyor. O yüzden gerçek bir kamyon alıyormuş gibi ince eleyip sık dokuyorum.

ETS 2’yi gerçekçi şekilde oynayanlar da var bu arada. Mesela ben. Hız sınırlarını istisnalar dışında ihlal etmem, yorgunluk simülasyonu ve servis yolları dışında neredeyse tüm ayarlar açık, fren gücü %50, dorse dengesi ve çekici dengesi düşük, otomatik marş, otomatik retarder v.b kapalı bir şekilde oynuyorum. Hatta ilk marşa basınca 15-20 saniye bekleyip öyle çıkıyorum yola. Varınca da dorseyi yanaştırdıktan sonra imdatı çekip 15-20 saniye bekleyip kontağı kapatıp öyle teslimatı tamamlıyorum.

9 Beğeni

Alaskan Road Truckers demo sürümü için bugün ambargo kalktı. Canlı yayında oynayıp göstermek istiyorum. Şehir dışında gelip gidecektim iptal olduğu için akşam vakti yayını açabiliriz.

6 Beğeni

8’de falan açarım.

7 Beğeni

Tam sürüm için beta test kodu geldi. Sıfırdan indiriyorum ancak 18 Ekim’e kadar ambargo var. Bittiği zaman akşamına vs. direkt yayına girerim galiba göreceğiz. Meraklı değilim sadece sıfırdan oynanıştı tam olarak o tadı nasıl alıyoruz merak ediyorum.

4 Beğeni

Kahve içerken Alaskan yeni olmasına rağmen onun yerine ETS 2 West Balkans giriyorsak… :poop:
Maalesef 18 Ekim akşamdan önce hastane işleri biterse direkt gelir yayını açarız.

6 Beğeni

açıkçası girip oynayasım pek gelmiyor

2 Beğeni

genel olarak açmak istedim alaskan mazeret olsun. profil sıfırdan başladı ve her şey yine geçen yayında yaptığımız gibi maalesef. demoda karda başlattığı ve yönlendirdiği için çeşitli mekanikleri gösterip heyecanlandırmışlardı şimdi sap gibi başlıyor ve devam ediyorsun. mevsimleri geçirmek zorundasın ama ortam çok sıkıcı sadece kış mevsiminde olup karların azalıp artması daha güzel hissettirebilirdi. bu hali maalesef sürüşten de dolayı ortam da eklenince harcadığınız zamana değmez.

çıktığında almak için erken ya da sabredip oynayın bizim artık o kadar yok. şu hali biraz yanlış yöne sapmış gibi duruyor onlara göre mevsimleri getirip a noktasından b noktasına iş sistemi ile oyuncular gider gelir karınları acıkır, yemek yerler, arada başlarına olaylar gelir ve araç bakımı yaparlar düşüncesi pek iyi sonuç vermemiş. bunun da nedeni yine basit grafikler, çok basit sürüş fizikleri ve çok basit dünyası…

6 Beğeni

fiyatının saçma sapan bir rakam çıkacağına o kadar eminimki :grinning:

300-400 civarı bir şey çıkmak zorunda 22 dolar mı normal satış fiyatı

190 liraya çıktı :nerd_face:

Ana oyun + DLC 200 TL. Test eden oyuncular baya korkutmuş anlaşılan.

Yanlış bilgilendirmeyeyeyim oyunu 3 saat oynadım, lastikleri değiştirince tırın sürüşü çok değişiyor. Mesela ben uzun yol lastiği aldım tırın o zorla gidiyormuş hissi gitti yağ gibi akmasa da baya fark etti ayrıca süspansiyonlar çok gevşedi tırın kabini virajlarda çok yan yatmaya başladı.

1 Beğeni

‘‘Mother Truckers’’ yazısını, ‘‘Mother F*ckers’’ diye okudum, bir an. :neutral_face:

“Mother F*cker” kelimesinden esinlenilmiş galiba zaten. :rofl: :rofl:

ben oyunu iade ettim çok kasma yapıyor zevk alamadım ets2 daha güzel

hadi dedim cities’e kadar bakınayım. girdim aracı onardım. iş almak için limana gittim. iş ekranı açılmıyor. oyundan komple çıkıp tekrar açmanız gerek. buglar düzeliyor ama zaten sürüş kötü ama sırf farklı bir oyunda takılalım diye açıyoruz. baya baya hala iş vermiyor.

3 Beğeni