2K24 Turkey Map

Hazır aklıma gelmişken Kuzey Marmarayı yenileyeceksiniz ya daha önce de dile getirdiydim. TR Extended gibi olmasını bekleyemem lakin en dert ettiğim İstoç’tan Kuzey Marmaraya vardığı yere kadar sizin haritanızda yol sola kayarak uzuyordu. Bari V2 sürümünde yol uzatmadan direk bağlansın isterim. Çünkü Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçmek için gereksiz vakit kaybı ve buda harita bana pek lezzetli gelmiyor. Oysa TR Extended, İstoçtan Yavuz Sultan Sellim Köprüsü’ne giderken lezzetli oluyor. Yani kıvamını tutturdular. O ekip gibi profesyonel olamazsınız o ayrı lakin yol uzamasın istiyorum. Tek derdim bu. Onun dışında kolay gelsin hepinize.

4 Beğeni

katılıyorum istanbula gitmek istemiyordum vallahi şu olay yüzünden yarım saat dolan dolan otobandan hem yoruyodu hem sıkıyodu

3 Beğeni

Görüşleriniz için teşekkürler değerlendirmeye alacağız

3 Beğeni

Niye böyle bir cümle kuruluyor ki anlamıyorum :smiley: Herkes kendi işinde profesyoneldir. Yanlış anlaşılmasın ama o ekibin şu andaki durumu ortada. En azından bu arkadaşlar 1-2 senedir bu projeyi kapsamlı bir şekilde ne olursa olsun devam ettiriyor. O ekip gibi başlarda hayaller içine, beklenti içine sokup da yarı yolda bırakmadılar :smiley: Malumunuz OyuncuyusBisMods ekibiyle yollarını ayırdılar isteselerdi devam etmezdiler ama ona rağmen ettiler. TR Haritasını yapmak büyük bir sabır ister. Hemde eski YKS şekliyle değil Daha kapsamlı Güncel şekilde.

6 Beğeni

Çok teşekkür ederiz

1 Beğeni

Yanlış cümle kurdum galiba kusura bakmayın. Sadece “TR Extended’deki gibi olacak.” beklentisi içinde olmadığımı, İstoç’tan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne doğru dolanmadan direk varsın istiyorum o kadar. Tek derdim bu o yani anlayın işte. :slight_smile: :+1:

2 Beğeni

Samsunla beraber ordu ve giresunda yapılır umarım Trabzon birazda olsa yapılmıştı o bölge birleşsin artık.
İstanbula tekrar el atmanız da çok iyi olacak v2 de kolay gelsin…

3 Beğeni

YENİ YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE AYDINLATMASI… :wink:

17 Beğeni

…lezzetli oluyor. Yani kıvamını tutturdular. O ekip gibi profesyonel olamazsınız o ayrı

Bir ara şef eleştirisi yaptığını düşündüm :smile:

5 Beğeni

Profosyenel ekip dediğin ekip hangisi

Projelerimize bakalım herkes güzel işler çıkartmaya çalışıyor , herkesin hedefleri ve amaçları farklı , her yorumu okuyup değerlendiriyoruz, ufak tefek tartışmaların kimseye faydası yok . İyi hafta sonları…

10 Beğeni

@umutcan bence bu projeyi bitirirseniz sizden iyisi yok anca scs yaparsa ilerde öyle tartışılır.Emeğe saygı çok önemli…Hualinde bir çok harita yapmış biri olarak bunu iyi bilirim…
Sadece bu yks haritayı ilk yapanlar için aynı şeyi söyleyemicem malesef.Tamam orda da çok emek var ona saygım sonsuz ama hiçmi özenilmedi abi ya sadece tabela koymakla olurmu her il birbirinin kopyasıydı:D

2 Beğeni

Eski yks haritasında doğru olan bir tek yollardı. Şehirler dediğin gibi hepsinin kopyasıydı 1-2 istisna hariç

3 Beğeni

adamlar zaten baştan dedi şehirlere özen göstermeyeceğiz sadece yollar özen gösteriyoruz dedi ama ne yazık ki yollarda söyledikleri özeni ben çok bulamadım bulamadım ama emeklerine saygı göstermem gerek.

4 Beğeni

Herkes farkındaysa YKS dediği şey şu:
2008 yapımı ETS 1’i oynayanlar bilir. O oyunun bir de TR Haritası da vardı o haritada gezenler bilir, biraz baştan savma ama değer bir haritaydı. YKS ise bunu iyice gelişmişi. Çok da bir şey beklememek gerek. Benim tek canımın sıkkınlığı ETS 2’nin 1.46 sürümünden sonra ne yapıp ne edip Basın Express yolun kesiştiği yerde köprülere bağlayarak uyarlayabilirlerdi. Çünkü Blacksea DLC’si o sürüm ile geldi. Düşünün yani. Malum, ondan gayrı bir tane tamamlanmış TR haritası yok. İstikrar yapana teşekkürler lakin genel olarak TR harita yapımına başlayan bir yarım bırakıyor. Bu da ayrı bir can sıkıcı.

2 Beğeni

ETS 1 Deki Türkiye Haritası Oyundan Atıyordu Bazen

Dedim ya baştan biraz savma yapıldıydı. Misal görevi tamamlayabilmek içinde dosyaları metin belgesi ile açıp biraz kurcalamak gerek. Deneme yanılma yöntemiyle uğraştın mı oyundan atan görevler, tabloda tamamlanmış gözükür. Ben öyle yaptım da oldu.
Onun dışında ETS 1’in 1.3 sürümü İngiltere eklendiği için TR Harita uyuşmazlığı ile oyuna giriş yapılır yapılmaz oyundan atar. O harita ile oynayabilmek için o oyunun 1.0 sürümünü indirmek gerek o da zor bulunan cinsten. Uğraşanlar bilir.

Bu konu zaten yeri değil yaptığınız muhabbetlerin ama YKS eleştiren arkadaşlara bi lafım olacak;

O haritanın yapıldığı dönemdeki objeler, örnek alınabilecek dlcler, oyundaki özellikler ve sistemler bu kadar gelişmiş değildi. Eleştiri yaparken dönemin şartlarını göz önüne almak gerekir. Yaptığınız şey 2023 model Tesla ile 1979 model Tofaşı kıyaslamak gibi oluyor. YKS o dönemin en iyisi ve rakipsiziydi. Ayrıca hiçbir zaman gerçekçi şehirler diye bi iddiaları da olmamıştı zaten daha çok uzun yol tır simulasyonu olduğu için yollara özen gösterildi ve o zamana göre gayet başarılıydı. Aynı haritayı şuan sıfırdan yapsalar ve diğer haritalara rakip olsalar eleştirilerinizi anlarım ama şuan yaptığınız tamamen bilinçsizce.

Umut kardeşim ve ekibi de güzel işlere imza atıyor YKS altyapısını kullanarak. İnşallah daha güzel şeyleri siz eleştirenler olarak çıkarırsınız da onları oynarız.

10 Beğeni

Volla şehirlere özen göstermeyecez demiş olabilirler bilmiyorum da yollarda çok iyi deildi ben yks o zaman bi kere oynadım hiç begenmeyip bırakmıştım çok takip etmedim.Ama o zaman da her türlü iyi işler çıkarıldı örnek promods haritası verilebilir…Mesele zaten fazla model teknoloji vs olmaması da deil Haritadaki yollar ve şehirlerin birazda olsa bizi memlekette geziyor havası verebilmesiydi neyse zaten geldi geçti eleştirecek deilim öylesine laf ediyoruz işte…
Umarım bu harita güzelce tamamlanırda güzelce oynarız…

ya bu haritaya promods baglantısı yapılabilirmi acaba?